STØRRELSESTABELLER

OCEAN jakker og busseronner

SmallMediumLargeXLXXL3XL
Konfektion36/38”40/42”42/44”44/46”46/48”50/52”

 

 

OCEAN bukser og overalls

SmallMediumLargeXLXXL3XL
Livvidde29/32”32/34”34/36”36/38”46/48”50/52”

 

 

OCEAN Workwear jakker

XSSMLXL2XL3XL4XL
Konfektion4446-485052-545658-6062-6466
½-Brystmål5961636567697173
½-Taljemål5658606264666870
Ærmelængde8788,59091,59395,597,599

 

 

OCEAN Workwear bukser og overalls

 XSSMLXL2XL3XL4XL
Konfektion4446-485052-545658-6062-6466
Livvidde max. stræk85859298106114122128
Livvidde7075828896104112118
Benlængde (indvendig)7878818384848585
Benlængde Lang (Indv.)8282858788888989
Overall Længde6060607070707070
Bæltelængde, Buks112117124130138146154160

 

 

ABEKO STØRRELSESTABEL - ARBEJDSBUKSER

A = Brystmål
B = Livvidde
D = Benlængde (indvendig)
F = Damestørrelse
G = Herrestørrelse
 C46C48C50C52C54C56C58C60C62
B78-8282-8686-9090-9494-9999-105105-111111-117117-123
D798081828383848485
E176-182176-182176-182176-182176-182176-182176-182176-182176-182

 

 

 C146C148C150C152C154C156D96D100D104D108D112D116
B78-8282-8686-9090-9494-9999-10590-9494-9898-105102-106106-111111-116
D838485868788767778798080
E182-182-182-182-182-182-176-176-176-

1/'76-

176-176-

 

 

ABEKO KONVERTERINGSTABEL

 XSSMLXL2XL3XL4XL
A80-8888-9696-104104-112112-120120-128128-130130-138
B70-7676-8484-9292-100100-108108-116116-122122-130
E160-170164-174168-178172-182176-186178-188180-190182-192
FC36C38C40C42C44C46C48C50
GC44C46C48C50C52C54C56C58